Польський Візовий Центр у Івано-Франківську

Польська віза

Шенген віза

Шенгенські візи

Візи до Польщі

Робочі візи

Реєстрація на польську візу

Реєстрація на чергу

Робота в Польщі

Центр візової підтримки CVS

Карта поляка

Шенгенська річна віза

Допомагаємо отримати запрошення: Робочі, Бізнес, Гостьові

Такс фрі Центр візової підтримкиTax Free (Такс фрі) - це спеціальна система, яка призначена для змоги повернення податку на додану вартість (ПДВ) іноземцями за куплені в середині країни товари.

Забрати гроші по чеках Tax Free можна тільки після вивезення цих товарів за межі країни, де вони були придбані. Відсоток повернення податку, а також мінімальна сума для можливості його повернення встановлюється кожною країною окремо.

Усі нижче наведені дані будуть стосуватись виключно повернення ПДВ з придбаних товарів у Польщі (Zwrot VAT).

Тож, розглянемо основні вимоги, які повинні бути дотримані для повернення ПДВ (VAT):

Хто може скористатись системою Tax Free для повернення ПДВ (VAT) з товарів куплених в Польщі ? 

Особами, які можуть отримати повернення податку у зв’язку з вивезенням з Польщі за межі Європейського Союзу товарів куплених на території Польщі, можуть бути тільки фізичні особи, які не мають постійного місця проживання на території ЄС.

Місце постійного проживання (а відтак можливість на повернення ПДВ) визначається на підставі паспортних даних чи іншого пред’явленого документа, який посвідчує особу.

Повернення податку стосується виключно податку ПДВ (VAT) сплаченого при придбанні товарів на території Польщі, які будуть вивезені за межі ЄС в особистому багажі подорожуючого в первісному стані, при цьому це не стосується пального.

Також слід пам’ятати, що ставка податку ПДВ на різні товари може бути різна, тож у випадку купівлі товарів, наприклад, звільнених від податку зі ставкою 0.00%, при вивезенні їх за межі ЄС вам не повернуть нічого.

За яких умов польські фірми мають право на повернення ПДВ (VAT)?

Не кожен магазин в Польщі має право оформляти документи для повернення ПДВ їхнім закордонним покупцям. Для цього фірма повинна відповідати трьом умовам:
Бути зареєстрованим платником ПДВ (за винятком тих платників податків чий оборот за рік складає менше 150 000 злотих);
Мусить проводити облік продаж та сплаченого ПДВ (VAT) з залученням реєстраційних кас.
Мати укладену угоду про повернення ПДВ принаймні з одною фірмою, яка має пункти повернення. Або ж фірма може сама повертати гроші клієнтам.

Також фірма повинна забезпечити інформацію для клієнтів про те, що вона повертає ПДВ, на чотирьох мовах: англійській, польській, німецькій та російській. Додатково повинна позначити місце продажу та товари, з яких повертають ПДВ.

Способи повернення!

Повернути ПДВ (VAT) в Польщі можна в злотих, повернувшись в магазин де були здійснені покупки або ж у спеціалізованій точці повернення, наприклад Global Blue. До речі повернути податок можна не тільки готівкою, Вам можуть виписати чек або переслати гроші на платіжну картку. Також на Україні деякі банки мають партнерські договори з Global Blue (ВТБ, Приватбанк), проте відсоток повернених коштів буде в рази менший від очікуваного у зв’язку з високою комісією за послугу.

Умови повернення ПДВ (VAT) для подорожуючого!

Повернути ПДВ зможуть тільки ті іноземці, які вивезли товар придбаний в Польщі поза територію ЄС не пізніше останнього дня третього місяця, який наступає після місяця в якому була здійснена покупка. Тобто це може бути більше як 90 днів. Якщо вивезти товар пізніше, то, навіть при правильно оформлених документах на митниці, ніхто грошей Вам уже не поверне.

Повернення грошей в сумі податку здійснюється згідно оформленого продавцем документу, до якого прикріплюють або додають касовий фіскальний чек (paragon). Також вивіз повинен бути зафіксований номерним штампом польської митниці. Нижче зображено вигляд документу – фактури для повернення ПДВ (VAT).

Такс фрі Центр візової підтримки

Такс фрі Центр візової підтримки

Митник “проводить” документ після перевірки наявності товару та відповідності даних вписаних у фактурі-VAT з даними на товарі, а також звіряє дані паспорта з вписаними в документі.

Кінцева сума коштів до повернення становить суму податку згідно фактури-VAT за мінусом комісійних, які беруть як магазин-продавець так і спеціалізовані пункти повернення (Global bue). В Польщі магазини як правило більше 1-3% не беруть, Global blue може “здерти” більше.

Список митних пунктів Польщі:

Такс фрі Центр візової підтримки

Пам’ятайте!, що мінімальна сума, на яку зроблені покупки, для подальшого повернення ПДВ (VAT) повинна становити не менше 200 злотих. В іншому випадку Вам ніхто нічого не поверне, навіть якщо магазин оформить фактуру і митник засвідчить вивіз товару.

Карта проїзду до Центру візової підтримки